KLAVIERU SKAŅOŠANA
Skaņošana:
Lai instrumenta spēle sagādātu tiešām īstu baudu, instrumentam jābūt labi uzskaņotam. Pareizas skaņošanas kritērijs ir dzirdei tīkams visu mūzikas toņu skanējums. Labi uzskaņotā instrumentā jābūt vienmērīgam skanējumam katrā oktāvā un jebkurā tonalitātē skaņām jāatstāj viendabīgs iespaids.
Skaņošanā pastāv trīs kategorijas: ikdienas, profilaktiskā un koncerta. Privātie klienti klavieru skaņotāju aicina, kad ģimenē kāds spēlē klavieres. Tomēr, pat tad, ja instrumentu neizmanto, tas ir jāuzskaņo regulāri.
Intonēšana:
Pirms ķerties pie intonēšanas, nepieciešams labi noregulēt mehāniku un tīri – unisonus.
Klavieru meistars var mainīt galviņu cietību sitiena vietā. To mēs saucam par klavieru intonēšanu. Intonēšanu veic, āmuriņa filcu irdinot ar adatām vai ar sasaistošiem šķidrumiem padarot to cietāku. Iedurot intonēšanas adatas filcā, mēs to padarām mīkstāku. Tādējādi palielinās gan āmuriņa virsma, kas nonāk kontaktā ar stīgām, gan pieskāriena ilgums. Tā rezultātā mīkstinās augsto frekvenču toņi. Ja āmuriņš ir pārāk uzirdināts, tas kļūst par mīkstu, un tādā gadījumā tonis būs pārāk uzsvērts.
Mehānikas regulēšana un remonts:
Klavieru un flīģeļu mehānismi palīdz pārveidot pianista pirkstu kustības skaņā. Galvenās detaļas: mehānika, klaviatūra, āmuriņi un demferi. To izgatavošanā izmanto augstas kvalitātes koku, dažādus metālus, tūbu, filcu un ādu.